Zabiegi

Terapie

b

Polega na wykonywaniu przez terapeutę zróżnicowanych technik i metod zabiegowych w postaci pchnięć, mobilizacji i manipulacji w ściśle określonych kierunkach z odpowiednią siłą i prędkością, stosując właściwe ułożenie ciała. Warto zaznaczyć, że zabiegi manualne cechuje wysoka skuteczność.

cMetoda PNF znajduje zastosowanie w bardzo wielu jednostkach chorobowych, głównie z dziedziny neurologii i ortopedii. – Leczenie ukierunkowane jest na odzyskanie utraconej w wyniku procesu chorobowego funkcji ruchowej.

aTerapia ta polega na wykorzystaniu określonych technik manualnych, mających na celu usunięcie napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego ( mięśni, ścięgien, więzadeł i powięzi).

Japońska technika masażu twarzy i karku, która jest doskonałą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. Celem jest usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrożenia mięśni i ich funkcji. Poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działających na głębszych warstwach skóry i mięśni, zwiększa przepływ Qi (energii) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu. Jest niezwykle relaksujący i odprężający.

4Priorytetem w rehabilitacji geriatrycznej jest aktywizacja seniora, utrzymanie jak najlepszej sprawności i samodzielności. Dokładne cele zależą jednak od stanu pacjenta.

4Ćwiczenia indywidualne polegają na dostosowaniu właściwych dla danego pacjenta ćwiczeń w oparciu o wcześniejsze badanie. Dobór ćwiczeń jest w większości przypadków podyktowany przebytym urazem lub dysfunkcją i jest dopasowany do możliwości pacjenta.

4Stosowana w przypadkach dolegliwości bólowych kręgosłupa powstałych na skutek urazu lub zespołów przeciążeniowych. Metoda ta także znajduje swoje zastosowanie w terapii bólu pojawiającego się w przebiegu zmian zwyrodnieniowych.

4Masaż powoduje rozluźnienie mięśni i przywrócenie ich prawidłowego napięcia, dzięki czemu utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji.

4Kinesiotaping jest terapią wspomagającą leczenie wielu schorzeń. Jest na tyle uniwersalna, że można ją stosować jako fizjoterapię sportową, sposób na uśmierzanie bólu, w przypadkach leczenia kontuzji stawów i mięśni, drenażu limfatycznym czy terapiach pooperacyjnych.

Nasze umiejętności

Terapia manualna

Terapia tkanek miękkich

Masaż leczniczy

Kinesiotaping

Sprawdź dostępne terminy

Wizyty w domu pacjenta

  • terapia w domu pacjenta, gdzie pacjent  czuje się komfortowo
  • czas przeznaczony na dojazd do gabinetu można przeznaczyć na czas dla siebie
  • elastyczne godziny przyjęć
  • jakość, pełne zaangażowanie

Przystępne ceny

  • zniżki dla seniorów – 10%
  • rabaty dla stałych klientów
  • cena ustalana jest w zależności od długości leczenia
  • sprawdź aktualne promocje

Wszystko co powinieneś wiedzieć

Zasadnicze zadania realizowane przez fizjoterapeutę w procesie leczniczym to ocena stanu funkcjonalnego pacjenta poprzez uzyskanie informacji z wywiadu oraz obszernego badania. Następnie, dobierana jest indywidualna terapia w zależności od potrzeb pacjenta. W razie jakichkolwiek pytań, odsyłam do zakładki FAQ.